راهنمای سفر باکو
باکو

راهنمای سفر باکو

سفر به باکو:

برای سفر به باکو می توانید از تور باکو که توسط آزانس های مسافری برگزار می گردد استفاده نمایید و یا می توانید خودتان بدون تور سفر کنید.

تور باکو به دو صورت زمینی و هوایی می باشد . مسافرت زمینی به باکو عمدتا از مرز زمینی آستارا انجام می پذیرد .

مسیر آستارای ایران تا شهر باکو به صورت بزرگراه چهار بانده و تازه ساز است و مسافرینی که به صورت زمینی سفر می کنند می توانند از مناظر زیبای مسیر نیز بهره مند گردند.

مدت زمانی سفر زمینی از آستارا تا باکو حدود 3.5 ساعت است و از مرز ایران ، ون هایی هستند که مسافرین را به باکو برسانند.

 ویزای آذربایجان به دو صورت الکترونیکی و فیزیکی صادر می گردد .

توصیه میکنیم اگر قصد سفر زمینی به باکو را دارید ، حتما قبل از مراجعه به مرز ، از طریق آژانس های معتبر اقدام به تهیه ویزای آذربایجان نمایید. هزینه ویزای آذربایجان در حدود 30 دلار می باشد/.

باکو
باکو

برای سفر به هر منطقه از جهان بهتر است تا شناختی جزئی و کاربردی در رابطه نوع فرهنگ ملت ها و جاذبه های دیدنی و هزینه های سفر آشنا شوید تا به این صورت از سفر خود لذت بیشتری را ببرید. برای سفر به باکو نیز بهتر است با برخی از این نکات آشنایی داشته باشید که از مهم ترین آن ها می تواند به واحد پولی این کشور که (منات) است اشاره کرد. زبان مردمان این مناطق ترکی آذربایجان است و از آب و هوایی معتدل برخوردار است.

هزینه اقامت:

مهم ترین هزینه ها در طول سفر هزینه های اقامتی و حمل و نقل است که در طول مسافرت به باکو هزینه های اقامت در هتل ها و هاستل دارای قیمت های متنوع است و این تنوع بر حسب نوع خدماتی است که ارائه داده می شود:

  • هزینه اقامت در هاستل ها ۱۰-۴۸ دلار است.
  • هزینه های اقامتی در هتل های ۳ ستاره ۳۱-۷۲ دلار، هتل های ۴ ستاره ۳۰-۱۸۱ دلار، ۵ ستاره ۸۴-۹۰۱ دلار است.
غذا های محلی باکو
غذا های محلی باکو

 هزینه غذا:

در برآورد هزینه های غذا و خورد و خوراک نیز با توجه به نوع غذاها و خدمات لوکس و لاکچری که در رستوران ها ارائه می شود می توان برآوردهای بسیار متنوعی را در نظر داشت که از رستوران های ارزان تا گران قیمت برآورد می شود:

  • هزینه غذا در رستوران های ارزان ۴ دلار
  • رستوران های ۳ ستاره با امکانات بیشتر ۲۷ دلار

هزینه های حمل و نقلی:

 یکی دیگر از هزینه های سفر به باکو هزینه های حمل و نقلی است که برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نی می تواند با پرداخت هزینه های جاری از این امکانات رفاهی استفاده کنید که با توجه به نوع خدمات و امکاناتی که استفاده و ارائه خواهد شد متنوع  است. برآورد این هزینه ها از ۰/۱۲ دلار تا ۱/۸۲ دلار تخمین زده می شود.

جاذبه های دیدنی:

در این منطقه جذابیت های تاریخی و گردشگری بسیاری وجود دارد که توجه بسیاری از توریست ها را به خود جلب می کند که بر حسب سلیقه شخصی می توانید از جذابیت های متنوع و مختلف آن استفاده و نهایت لذت را ببرید.

۱قلعه دختر:

قلعه دختر باکو
قلعه دختر باکو

در سفر به باکو یکی از جذابیت های دیدنی که می توانید از آن ها دیدن کنید قلعه دختر است که متعلق به دوران ساسانیان است و ارتفاع آن ۲۹/۵ متر است همچنین عرض این بنا ۶ متر است که به عنوان یکی از بناهای تاریخی ارزشمند در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. این قلعه در گذشته یکی از نیایشگاه های آناهیتا بوده است و در سال ۱۹۶۰ این بنا مرمت کاری شده است.

۲گل فشان:

یکی از جذابیت های طبیعی که می توانید در باکو آن را مشاهده کنید گل فشان است این منطقه تفریحی در در فاصله ۱۰ کیلومتری از پارک ملی قبوستان واقع شده است و آب ان دارای خواص دارویی بالایی است.

۳کوه آتشین:

این کوه نیز در فاصله ۲۵ کیلومتری از باکو واقع شده است و در سفر به باکو می تواند یکی از جذابیت های دیدنی بسیار مهم باشد دلیل آتشین بودن این کوه ها وجود ذخایر نفتی است که در آن قرار دارد و جذابیت خاصی به آن بخشیده است.

۴بلوار شهر:

بلوار ساحلی باکو
بلوار ساحلی باکو

از جذابیت های مدرن در این منطقه می توان به لوار شهر اشاره کرد که یکی از مکان های زیبا در باکو است  و در شب دارای چشم اندازهای بسیار زیبایی است که توجه شما را به خود جلب خواهد کزد.

۵ونیز کوچک:

آبراه مصنوعی ونیز کوچک باکو
آبراه مصنوعی ونیز کوچک باکو

یکی دیگر از مکان  های دیدنی که می توانید رد سفر به باکو از آن ها دیدن کنید ونیز کوچک با جذابیت هایی همچون  پارک آبی، کافه میرواری، سینما بهار و دیگر سرگرمی های تفریحی است. قایق سواری در آب های این منطقه بی تردید می تواند از جذابیت های مهم دیگر در این منطقه باشد بهتر است از آن دیدن کنید.

از دیگر مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی که می توانید در باکو از آن ها دیدن کنید کاخ شوران شاهان، خیابان شهدا، موزه تاریخ باکو، مرکز حیدر علی یف، مناطق تاریخی و معبد آتشگاه از چشم اندازهای مهم در سفر به باکو هستند.

6- مرکز فرهنگی حیدر علی اف:

مرکز فرهنگی حیدر علی اف
مرکز فرهنگی حیدر علی اف

حتما ببینید

راهنمای سفر مالزی

راهنمای سفر مالزی

مالزی یکی از مقصدهای آسیایی برای گردش و بازدید ما ایرانیان است به صورت تور مالزی و یا به صورت انفرادی به آنجا سفر می کنند. کشوری دیدنی که وجود فرهنگ های مختلف مالایی، چینی و هندی بر زیبایی های این کشور افزوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *