آخرین خبرها
راهنمای فرودگاه مهرآباد برای مسافرین | ارزان تور

راهنمای فرودگاه مهرآباد برای مسافرین | ارزان تور


منبع مطلب و خبر: www.alibaba.ir :

چمدانتان را بسته‌اید و راهی فرودگاه شده‌اید تا سفرتان را آغاز کنید و در مسیر برایتان سوال پیش می‌آید که پرواز شما از کدام یکی از ۴ ترمینال‌ فرودگاه مهرآباد خواهد بود. این پست دقیقا به شما می‌گوید که پروازهای ورودی و خروجی ایرلاین‌های مختلف از کدام تترمینال های فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود و کافی است فایل جدول پروازهای ورودی و خروجی در پایان مقاله را در گوشی‌تان ذخیره کنید تا در سفرهای بعدی نگران پیداکردن ترمینال نباشید. ما هفت ایرلاین اصلی داریم که در این مقاله علی بابا به آنها می‌پردازیم.

علاوه بر این، هزینه پارکینگ فرودگاه مهرآباد را هم برایتان آورده‌ایم تا اطلاعات بیشتر و کامل‌تری درباره این فرودگاه داشته باشید.

۱- شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان را بخش خصوصی در سال ۱۳۷۱ در کرمان و فقط با دو فروند هواپیمای مسافربری راه‌اندازی کرد. امروز ماهان بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی ایران است که با ۵۴ فروند هواپیمای مسافربری و باری هر روز ۵۲ پرواز داخلی و بین‌المللی مستقیم دارد. هر دو پرواز داخلی و خارجی ماهان کلاس معمولی و تجاری دارد.

پروازهای ورودی هواپیماهای شرکت هواپیمایی ماهان به ترمینال ۶ و پروازهای خروجی از ترمینال ۴ انجام می‌شود.

فرودگاه مهرآباد - هواپیمایی ماهان

و البته اگر درباره هواپیمای ماهان می‌خواهید بیشتر بدانید به مقاله ماهان چه هواپیماهایی را به خدمت گرفته، در مجله علی بابا مراجعه کنید.

رادیو دور دنیا (تهران)-بین‌متنی

۲- شرکت هواپیمایی ایران ایر

ایران‌ایر یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی خاورمیانه است است که در زمان شروع به کار مردم ایران آن را با نام هما (هواپیمایی ملی ایران) می‌شناختند. شرکت هواپیمایی ملی ایران در واقع از ادغام دو شرکت «ایرانیان ایرویز» و «پرشین ایرسرویس» تشکیل شده است. در حال حاضر ناوگان ایران‌ایر مسافران را بین ۴۰ مقصد داخلی و بین‌المللی در دو کلاس پروازی «هما کلاس» و «کلاس اکونومی» جابه‌جا می‌کند. پروازهای داخلی ایران‌ایر از فرودگاه مهرآباد و پروازهای بین‌المللی آن از فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود.

پروازهای ورودی و خروجی ایران‌ایر از ترمینال ۲ ترمینال‌ های فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

ترمینال 3 مهرآباد - ایران ایر

۳- شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان که در حال حاضر گسترده‌ترین شبکه پرواز داخلی را دارد در سال ۱۳۵۹ از ادغام چهار شرکت هوایی ایرتاکسی ، پارس‌ایر، ایرسرویس و هورآسمان تشکیل شد. هواپیمایی آسمان ۳۳ فروند هواپیما دارد که به ۴۰ مقصد داخلی و ۱۳ مقصد خارجی پرواز دارد. انجمن بین‌المللی حمل‌و‌نقل هواپیمایی یاتا گواهینامه آیوسا(IOSA) را برای این شرکت هواپیمایی صادر کرده است؛ آیوسا نشان‌دهنده کیفیت و امنیت پرواز است.

پروازهای ورودی آسمان به ترمینال ۶ و پروازهای خروجی آن از ترمینال ۴ انجام می‌شود.

مهرآباد - هواپیمای آسمان

ما در یک مقاله دیگر در مجله علی بابا، انواع هواپیماهای ایرلاین‌ها را اطلاعاتی در مورد کرده‌ایم که می‌توانید بروید و آن را بخوانید.

۴- شرکت هواپیمایی معراج

شرکت هواپیمایی معراج را بخش خصوصی در سال ۱۳۸۹ راه‌اندازی کرد و از جوان‌ترین شرکت‌های هواپیمایی کشور است. اگر زمان‌بندی و تاخیرنداشتن برایتان خیلی اهمیت دارد، می‌توانید روی هواپیماهای این ایرلاین حساب کنید؛ چراکه از طرف سازمان هواپیمایی کشور به‌عنوان کم‌‌تاخیرترین هواپیمایی اعلام شده است.
پروازهای ورودی و خروجی معراج از ترمینال ۲ از ترمینال‌ های فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

هواپیمایی معراج

۵- شرکت هواپیمایی کیش‌ ایر

اولین بار در سال ۱۳۷۰ پرنده این شرکت هواپیمایی در آسمان ایران به پرواز درآمد. ازآنجایی‌که این شرکت هواپیمایی گواهینامه استاندارد ایمنی هواپیمایی IOSA را دارد، یکی از امن‌ترین هواپیمایی‌های فعلی ایران است و می‌توانید با خیال راحت با آن پرواز کنید. شرکت هواپیمایی کیش‌ایر از زیرمجموعه‌های سازمان منطقه آزاد کیش است و در ابتدا برای ارتباط بیشتر جزیره با مراکز استان‌های دیگر راه‌اندازی شد اما بعدها پروازهای خارجی به آن اضافه شد و در حال حاضر به دبی و ابوظبی پرواز دارد.

پروازهای ورودی هواپیماهای کیش‌ایر به ترمینال ۲ و پروازهای خروجی آن از ترمینال ۱ انجام می‌شود.

فرودگاه مهرآباد - کیش ایر

۶- شرکت هواپیمایی قشم‌ایر

این شرکت هواپیمایی فعالیت خود را در سال۱۳۷۲ و با دو هواپیمای استیجاری آغاز کرد اما در بازه زمانی کوتاهی بعد از آغاز فعالیت یعنی در ۷ سال توانست ۷ فروند هواپیمای دیگر به ناوگان خود اضافه کند. این هواپیمایی بعد از ۱۰ سال فعالیت به هولدینگ سورینت واگذار شد و در این مدت با اضافه‌کردن هواپیما و استخدام نیروهای مجرب به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کرد.

پروسه واگذاری این شرکت سرانجام در سال ۱۳۹۱ نهایی شد و نام آن از «فراز قشم» به «هواپیمایی قشم ایر» تغییر کرد و در حال حاضر یک شرکت هواپیمایی دولتی است. کترینگ قشم‌ایراز زیرمجموعه هواپیمایی قشم‌ایر است و مسئولیت تهیه میان‌وعده‌ها و غذاهای پروازی این هواپیمایی را بر عهده دارد.

پروازهای ورودی و خروجی قشم‌ایر از ترمینال ۲ ترمینال‌ های فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

۷- شرکت هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کارون نام جدید قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی ایرانی یعنی «شرکت هواپیمایی نفت ایران» است که دفتر مرکزی آن در شهر اهواز قرار دارد. کارون علاه بر پروازهای داخلی چندین پرواز بین‌المللی به کشورهای همسایه دارد و به‌صورت باربری و مسافربری فعالیت می‌کند. مالک اصلی این هواپیمایی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت است.

پرواز ورودی و خروجی هواپیماهای کارون از ترمینال ۲ ترمینال‌ های فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

۸- شرکت هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس درسال ۱۳۸۴ در منطقه آزاد اروند ثبت شد و کار خود را با ۲ فروند هواپیمای توپولوف شروع کرد،این شرک هواپیمایی در سال ۱۳۸۶ با اضافه کردن ۲ مدل هواپیمای بویینگ MD ناوگان هوایی خود را گسترش داد. در سال ۱۳۸۷ با پرواز در مسیر تهران_دمشق اولین پرواز بین‌المللی خود را به ثبت رساند. پرواز ورودی و خروجی هواپیماهای زاگرس از ترمینال ۱ فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

۹- شرکت هواپیمایی وارش

شرکت هواپیمایی وارش در خردادماه سال ۱۳۹۷ در فرودگاه دشت‌ناز ساری شروع به کار کرد. وارش اولین پرواز خود را در مهرماه سال ۱۳۹۷ با پرواز از فرودگاه مهرآباد تهران به‌سمت فرودگاه دشت‌ناز ساری با موفقیت به پایان رساند.

اولین پرواز خارجی وارش هم در روز ۱۶ خرداد۹۸ با ۹۰ مسافر از مبدا مشهد به سمت شهر دوشنبه در کشور تاجیکستان انجام شد.
پرواز ورودی و خروجی هواپیماهای وارش از ترمینال ۱ ترمینال های فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

۱۰- شرکت هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا فعال در ترمینال های فرودگاه مهرآباد در سال ۱۳۸۷ در شهر تبریز تأسیس شد. این شرکت هواپیمایی اولین پرواز خود را در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۸ از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد مشهد مقدس به ثبت رساند و پس از آن به طور رسمی پروازهای داخلی و خارجی دیگر را انجام داد. پرواز ورودی و خروجی هواپیماهای زاگرس از ترمینال ۲ فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

۱۱- شرکت هواپیمایی ایران ایر تور

این شرکت هواپیمایی در سال ۱۳۵۱ توسط هواپیمایی دولتی ایران ایر راه‌اندازی شد، ولی در سال ۱۳۹۴ به بخش خصوصی فروخته شد. شرکت هواپیمایی ایران ایر تور فعالیت پروازی خود را از سال ۱۳۷۱ شروع کرد. ایران ایر تور شهر مشهد را به‌عنوان مرکز عملیات پروازی انتخاب کرده است. این شرکت مسئولیت انجام ۵۵ درصد از پروازهای حج عمره و حج تمتع از شهرهای مختلف برعهده داشته است.
پرواز ورودی و خروجی هواپیماهای ایران ایر تور از ترمینال ۲ بین ترمینال های فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

۱۲- شرکت هواپیمایی تابان

این شرکت هواپیمایی در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد. با اولین پرواز در سال ۱۳۸۵ فعالیت پروازی خود را به‌طور رسمی آغاز کرد. پروازهای ورودی شرکت هواپیمایی تابان از ترمینال ۶ و پروازهای خروجی این ایرلاین  از ترمینال ۴ انجام می‌شود.

۱۳- شرکت هواپیمایی کاسپین

شرکت‌ هواپیمایی کاسپین در سال ۱۳۷۱ ناسیس شد. این شرکت هواپیمایی از شرکت‌های بخش خصوصی ایران است و فعالیت خود زا از زمان تاسیس با پروازهای داخلی و خارجی آغاز کرده است. پروازهای ورودی شرکت هواپیمایی کاسپین از ترمینال ۶ و پروازهای خروجی این ایرلاین از ترمینال ۴ انجام می‌شود.

۱۴- شرکت هواپیمایی چابهار

شرکت هواپیمایی چابهار فعال در ترمینال های فرودگاه مهرآباد در سال ۱۳۷۸ تاسیس و در منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار ثبت شده است. این شرکت هواپیمایی در مدت زمان کمی توانست رضایت مشتریان و مساقران را جلب کند. پروازهای ورودی و خروجی شرکت هواپیمایی چابهار از ترمینال ۱ فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

۱۵- شرکت هواپیمایی سپهران

شرکت هواپیمایی سپهران که در ترمینال های فرودگاه مهرآباد فعال است، در سال ۱۳۹۰ به‌عنوان یک شرکت سهامی خاص ثبت شد. در سال ۱۳۹۵این شرکت هواپیمایی موفق به دریافت گواهینامهٔ صلاحیت پروازی برای فعالیت مسافربری، باربری و محصولات پستی شد. پروازهای ورودی شرکت هواپیمایی سپهران از ترمینال ۶ و پروازهای خروجی این ایرلاین از ترمینال ۴ انجام می‌شود.

۱۶- شرکت هواپیمایی فلای پرشیا

شرکت هواپیمایی فلای پرشیا در سال ۱۳۹۶ با دریافت موافقت شورای عالی هوانوردی فعالیت خود را با مرکزیت شهر شیراز آغاز کرد. این شرکت هواپیمایی اولین پرواز مسافری خود را در آذرماه سال ۱۳۹۸ انجام داد. پروازهای ورودی ایرلاین فلای پرشیا از ترمینال ۶ و پروازهای خروجی این ایرلاین از ترمینال ۴ از ترمینال های فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

۱۷- شرکت هواپیمایی پارس ایر

شرکت هواپیمایی پارس در سال ۱۳۹۴ با نام ثبتی شرکت پارس اقیانوس کیش در بخش خصوصی تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی در سال ۱۳۹۹ اولین پرواز مسافری خود را انجام داد و به‌طور رسمی فعالیت خود را شروع کرد. همه هواپیماهای این شرکت هواپیمایی ساخت سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ میلادی است و به همین دلیل می‌توان بیان کرد این ایرلاین جوان‌ترین ناوگان کشور به حساب می‌آید. پروازهای ورودی ایرلاین پارس از ترمینال ۶ و پروازهای خروجی این ایرلاین از ترمینال ۴ انجام می‌شود.

۱۸- شرکت هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها یک شرکت هواپیمایی غیر خصوصی به مرکزیت شهر تهران است. این شرکت هواپیمایی به دست نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۹ تأسیس شد. ساها علاوه بر جابه‌جایی کادر ارتش، جابه‌جایی افراد غیرنظامی را نیز بر عهده دارد. پروازهای ورودی ایرلاین ساها از ترمینال ۶ و پروازهای خروجی این ایرلاین از ترمینال ۴ انجام می‌شود.

۱۹- شرکت هواپیمایی پویا

شرکت هواپیمایی پویا در ترمینال های فرودگاه مهرآباد از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را شروع کرد. این شرکت هواپیمایی حمل بارهای سنگین در مسافت‌های طولانی را برعهده دارد. همچنین این ایرلاین تعدادی از هواپیماهای خود را برای جابجایی مسافر تغییر داده است. هواپیماهای پویا ایر ضمن حمل بار، توانایی جابه‌جایی ۵۲ مسافر را دارد. پروازهای ورودی شرکت هواپیمایی پویا از ترمینال ۶ و پروازهای خروجی این ایرلاین از ترمینال ۴ انجام می‌شود.

جدول ترمینال‌ های فرودگاه مهرآباد

فرودگاه مهرآباد

پارکینگ فرودگاه مهرآباد

اگر تصمیم گرفته‌اید با ماشین خودتان به مهرآباد بروید یا می‌خواهید برای بدرقه یا استقبال عزیزانتان به این فرودگاه بروید، بد نیست از نرخ پارکینگ‌ها هم اطلاع داشته باشید.

برای مدتی حضور در این فرودگاه هزینه‌ای از مراجعان گرفته نمی‌شود؛ اما اگر مدت حضورتان با ماشین در پارکینگ فرودگاه از ۵ ساعت بگذرد باید، هزینه حضور ۲۴ ساعتی را به‌طور کامل بپردازید. اگر بین رفتن به فرودگاه با ماشین شخصی یا گرفتن آژانس و تاکسی‌های اینترنتی تردید دارید، خواندن این مقاله شما را از تردید نجات خواهد داد.

منبع مطلب و خبر: www.alibaba.ir

حتما ببینید

رای دادگاه آمریکایی به‌نفع ایران چه‌طور شکست؟/ بازگشت الواح هخامنشی به‌کشور بعد از سال‌ها وقفه | ارزان تور

رای دادگاه آمریکایی به‌نفع ایران چه‌طور شکست؟/ بازگشت الواح هخامنشی به‌کشور بعد از سال‌ها وقفه | ارزان تور

منبع مطلب و خبر: www.khabaronline.ir : به‌گزارش خبرآنلاین، سال ۱۳۱۱ بیش از ۵۰ هزار لوح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *