آخرین خبرها
جشنواره اقوام و نمایشگاه صنایع دستی در سنندج | ارزان تور

جشنواره اقوام و نمایشگاه صنایع دستی در سنندج | ارزان تور


منبع مطلب و خبر: www.alibaba.ir :

محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان کردستان در سنندج از ۱۶ تا ۲۱ مهر ماه میزبان چهارمین جشنواره بزرگ اقوام ایرانی و نمایشگاه تخصصی صنایع دستی غرب کشور (سوغات و هدایا) است.

با برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در سنندج، طاها سمیعی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: «این نمایشگاه، ششمین نمایشگاه تخصصی است که امسال برگزار می‌شود. ننمایشگاه صنایع دستی در سنندج با حضور استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان برپا شده و در ۵۷ غرفه، صنایع دستی و سوغات این این استان‌ها را به نمایش می‌گذارد.»

البته هم‌زمان با این نمایشگاه، جشنواره بزرگ اقوام ایرانی هم از ۱۶ مهر برگزار شده و شهروندان کردستانی می‌توانند از ۷۵ غرفه که سوغات استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اراک، اصفهان و همدان را عرضه‌ کرده‌اند، بازدید کنند. اجرای موسیقی اقوام ایرانی هم ازجمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

به بیان کرده‌ فرهاد حامدی، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان، هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد بستر مناسب برای ظهور استعدادها و هنرهای بومی و محلی عنوان است.

همچنین برگزاری این گونه جشنواره‌ها باعث انتقال فرهنگ و زمینه‌ای برای تشویق هنرمندان در تداوم هنرشان محسوب می‌شود.

«نمایشگاه تخصصی صنایع دستی غرب کشور، سوغات و هدایا» تا روز جمعه ۲۱ مهرماه از ساعت ١۶ الی ٢١ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سنندج آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است.

منبع مطلب و خبر: www.alibaba.ir

حتما ببینید

سفرنامه کویر مرنجاب: سرگردان | مجله علی بابا | ارزان تور

سفرنامه کویر مرنجاب: سرگردان | مجله علی بابا | ارزان تور

منبع مطلب و خبر: www.alibaba.ir : این اثر را ابوالفضل نیکوبیان کاردان برای هزارویک سفر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *