آخرین خبرها
ترکیه رکورد شکست – خبرآنلاین | ارزان تور

ترکیه رکورد شکست – خبرآنلاین | ارزان تور


منبع مطلب و خبر: www.khabaronline.ir :

«مهمت شیمشک»، وزیر اقتصاد ترکیه با اشاره به رونق گردشگری در این کشور در حساب توئیتر خود نوشت که انتظار می‌رود کسری بودجه جاری ترکیه به‌دلیل افزایش شدید درآمدهای گردشگری از ۵۶ میلیارد دلاری در ماه ژوئن به حدود ۴۰ میلیارد دلار در ماه دسامبر کاهش یابد.

گردشگری یکی از منابع مهم ارزآوری برای اقتصاد کشور ترکیه است و داده‌های وزارت گردشگری این کشور در هفته گذشته نشان داد که در ماه جولای، ورود گردشگران خارجی نسبت به سال قبل ۷.۳ درصد افزایش یافته است.

بیش از ۳۰ میلیون گردشگر در هفت‌ماهه نخست سال از ترکیه بازدید کردند؛ این موضوع این امیدواری را ایجاد کرد که این کشور ممکن است در سال ۲۰۲۳ میزبان شمار بی‌سابقه‌ای از گردشگران باشد.

شمار گردشگران خارجی ترکیه از ژانویه تا جولای با ۱۶.۲ درصد افزایش، به ۲۶.۸ میلیون نفر رسید، در حالی‌که ۳.۳ میلیون شهروند ترکیه مقیم خارج از کشور در همین مدت، تعطیلات خود را در این کشور سپری کردند.

در مدت مشابه سال ۲۰۱۹، ترکیه میزبان ۲۶.۷۷ میلیون بازدیدکننده خارجی بوده است. در مجموع در سال ۲۰۱۹، ترکیه میزبان رکورد بیش از ۴۵ میلیون گردشگر خارجی و ۶.۷ میلیون ترکیه‌ای مقیم خارج از کشور بود.

با وجود جنگ مداوم روسیه با اوکراین، شمار گردشگران روسیه از ۲.۲ میلیون نفر در فاصله ژانویه تا ژوئیه ۲۰۲۲ به ۳.۵ میلیون نفر در هفت ماه نخست سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است.

آلمانی‌ها با ۳.۲ میلیون نفر دومین گروه بزرگ گردشگران خارجی در ترکیه را تشکیل می‌دهند، در حالی که در همین بازه زمانی در سال گذشته ۲.۹۹ میلیون آلمانی به ترکیه سفر کرده بودند. همچنین تا به این جای سال حدود ۲.۱ میلیون انگلیسی به ترکیه سفر کرده‌اند.

سال گذشته میلادی، ‌حدود ۴۵ میلیون گردشگر خارجی از ترکیه بازدید کرده بودند که در مقایسه با آمار سال ۲۰۲۱ افزایش ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد.

درآمد گردشگری ترکیه در نیمه نخست سال ۲۰۲۳ به ۲۱.۷ میلیارد دلار رسید که نسبت به دوره ژانویه تا ژوئن سال گذشته ۲۷ درصد افزایش یافته است.

چشم‌انداز ترکیه جذب ۶۰ میلیون گردشگر و کسب درآمد ۵۶ میلیارد دلار از این محل در سال ۲۰۲۳ است.

۲۳۳۲۳۳

منبع مطلب و خبر: www.khabaronline.ir

حتما ببینید

رای دادگاه آمریکایی به‌نفع ایران چه‌طور شکست؟/ بازگشت الواح هخامنشی به‌کشور بعد از سال‌ها وقفه | ارزان تور

رای دادگاه آمریکایی به‌نفع ایران چه‌طور شکست؟/ بازگشت الواح هخامنشی به‌کشور بعد از سال‌ها وقفه | ارزان تور

منبع مطلب و خبر: www.khabaronline.ir : به‌گزارش خبرآنلاین، سال ۱۳۱۱ بیش از ۵۰ هزار لوح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *