آخرین خبرها
افزایش همکاری‌های مسکو با ایران در بخش گردشگری | ارزان تور

افزایش همکاری‌های مسکو با ایران در بخش گردشگری | ارزان تور


منبع مطلب و خبر: www.alibaba.ir :

به نقل از خبرگزاری فرارو، در روزهای ۶ تا ۱۴ تیرماه برای نمایندگان صنعت گردشگری ایران، سفری با هدف اطلاعاتی در مورد مقاصد توریستی کشور روسیه برگزار شد. در این سفر که از طرف کمیته گردشگری شهر مسکو با همکاری کمیته دولتی گردشگری جمهوری تاتارستان برنامه‌ریزی شده بود، بیان کرد‌وگوهای تجاری بین نمایندگان ایران، کازان و مسکو انجام شد و نمایندگان شهرهای مختلف گزارشی از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های توریستی خود برای گردشگران ایرانی، ارائه دادند. نمایندگان مسکو درباره نظیر جشن‌‌ها و فستیوال‌های فصلی، گردشگری غذایی و سرآشپزهای مشهور، پارک‌های متعدد،‌ تفریحات مختلف و سفرهای رودخانه‌ای و… صحبت کردند.

آیدا جمشیدیان، نماینده شرکت مسافرتی بین‌المللی ایران‌مرکز بیان کرد: «به‌لطف همکاری‌های نزدیک بین دو کشور، مسکو به‌طرز فزاینده‌ای در حال بدل شدن به مقصد اصلی سفر ایرانیان است. همچنین لازم است به گردشگری تحصیلی نیز اشاره کنم. بسیاری از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیلات تکمیلی خود در دانشگاه‌های مسکو پذیرش می‌گیرند.»

یوگنی کوزلوف، سرپرست کمیته گردشگری مسکو بیان کرد: «تورهای اطلاعاتی در مورد مقصد، تاثیر مثبتی بر ارتباطات بین نمایندگان صنعت گردشگری مسکو و ایران می‌گذارد و این موضوع خصوصا در دوران بعد از کرونا اهمیت ویژه‌ای دارد. مسکو پیش‌بینی می‌کند که این تلاش‌ها با استقبال چشمگیر گردشگران ایرانی همراه خواهد بود و تمامی تلاش‌ خود را برای فراهم‌ کردن اقامتی لذتبخش برای گردشگران ایرانی انجام خواهد داد. مسکو با توسعه استانداردهای خدمات‌رسانی مانند هتل‌ها و رستوران‌ها، زیرساخت‌های خود را برای پذیرش میهمانان از کشورهای مختلف بهبود می‌بخشد.»

اخیرا محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بیان کرد‌وگو با شبکه تلویزیونی روسیه۲۴ از اجرای برنامه‌هایی برای حذف ویزای گروهی برای گردشگران ایران و روسیه از ژانویه سال ۲۰۲۴ میلادی خبر داده بود. کاظم جلالی، سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه،درباره این موضوع بیان کرد تهران در اقدامی دوجانبه با روسیه، کاملا آماده لغو روادید است. خطوط هوایی پرواز مستقیم بین دو کشور هم اهمیت زیادی دارد. در حال حاضر ۹ پرواز در هفته بین تهران و مسکو انجام می‌شود. برنامه‌های مختلفی برای صدور ویزای الکترونیکی برای شهروندان ایرانی که می‌خواهند از روسیه بازدید کنند، در دست اجراست.

مسکو در سال‌های اخیر پیشرفت بسیار خوبی در رشد توسعه گردشگری و فراهم کردن زیرساخت‌های توریستی داشته و با ساختن مکان‌‌های مختلف اقامتی، تفریحی و مراکز خرید، به‌دنبال جذب گردشگر و شناساندن جاذبه‌های گردشگری این کشور به دنیاست.

منبع مطلب و خبر: www.alibaba.ir

حتما ببینید

رای دادگاه آمریکایی به‌نفع ایران چه‌طور شکست؟/ بازگشت الواح هخامنشی به‌کشور بعد از سال‌ها وقفه | ارزان تور

رای دادگاه آمریکایی به‌نفع ایران چه‌طور شکست؟/ بازگشت الواح هخامنشی به‌کشور بعد از سال‌ها وقفه | ارزان تور

منبع مطلب و خبر: www.khabaronline.ir : به‌گزارش خبرآنلاین، سال ۱۳۱۱ بیش از ۵۰ هزار لوح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *